KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235611
*
nr 1423 5611
Ingemar Tingström
(1922-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 19x34cm, yttermått inklusive ram: 25x41cm
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:44:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 12:24:23
1
200 kr
4/10 19:34:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Läs mer om Ingemar Tingström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingemar tingström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:49
*
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Läs mer om Ingemar Tingström
nr 1423 5611
Ingemar Tingström
(1922-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 19x34cm, yttermått inklusive ram: 25x41cm
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 12:24:23 | 1 | 200 kr |
4/10 19:34:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.Läs mer om Ingemar Tingström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingemar tingström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:49